ابود (Ubud) بالی

اُبُود 

منطقه ابود بالی شهر و استانی در جزیره بالی اندونزی و مرکز حکومت تحت‌الحمایه «جیانیار» است که در اوایل قرن گذشته از متلاشی شدن یک حکومت سلطنتی و ایجاد چند حکومت تحت‌الحمایه در نتیجه تسلط آلمان‌ها بوجود آمد. منطقه ابود بالی یکی از زیباترین مناطق بالی است و اکنون به دلیل وجود مراسم سنتی رقص و جاذبه‌های آن در سه پاره «فرهنگ»،‌ «یوگا» و «طبیعت» مورد توجه توریست‌های جهان قرار دارد. این مراسم در یک قصر اجرا می‌گردد که از حکومت‌های پیشین بجا مانده و در اختیار بقایای خانواده سلطنتی است.

منطقه ابود بالی (Ubud) شهری در جزیره بالی در اندونزی و در میان شالیزارها و دره‌های تند استان ابود است. یکی از هنرهای اصیل و مورد توجه آن «مرکز فرهنگی» است که باعث جلب توریسم شده است. ابود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. اخیراً شناسایی شهر از روستاهای اطراف و مزارع کوچک، شالیزار‌ها و جنگل‌های انبوه متراکم اطراف آن غیر ممکن شده است.

برای اولین بار مردم و فرهنگ‌های مختلفی از آسیا به بالی مهاجرت کردند و در قرن شانزدهم اروپایی‌ها به آن وارد شدند و یک دوره استیلای مستعمراتی بلند و سخت را زیر نظر حاکمان آلمانی تجربه کردند. «ابود» در قسمت جنوبی این جزیره واقع است. افسانه‌های قرن هشتم میلادی از یک راهب جاوه‌ای خبر می‌دهند که در محل برخورد دو رودخانه در محل کامپوان ابود به مراقبه و تمرکز ذهن می‌پرداخته و در کف دره در همان محل معبدی ساخته است که هنوز زیارتگاه آنها است. این شهر از نظر گیاهان دارویی معروف است. نام ابود از کلمه «اوباد» آمده است که در زبان بالی به معنی طبابت است.

توریسم در این منطقه بعد از رسیدن «والتر اسپایز» (Walter Spies) آغاز شد. او یک آلمانی متولد روسیه بود که نقاشی و موسیقی تدریس می‌کرد و رقص هم می‌دانست. اسپایز و نقاشان خارجی دیگر بتدریج از مشاهیر هنری جهان از جمله چارلی چاپلین در این سرزمین پذیرایی کردند و هنرمندانی از سرتاسر جهان را به بالی کشاندند و آموزش و تربیت هنری در بالی رونق گرفت و ابود به عنوان مرکز هنری بالی شد. در سالهای دهه ۱۹۶۰ و بعد از ورود نقاش آلمانی «آری اسمیت» (Arie Smit) و توسعه جنبش هنرمندان جوان شکوفایی قابل توجهی در هنر بالی بوجود آمد.

شهر ابود یک خیابان اصلی در جهت شرقی-غربی و دو جاده بلند دارد که از این خیابان سرچشمه گرفته و به سمت جنوب پیش می‌رود. در محل برخورد یکی این جاده‌ها با خیابان اصلی شهر قصر بزرگ و مشهوری قرار دارد که روزگاری اقامتگاه «آگونگ سوکاواتی» (Tjokorda Gede Agung Sukawati) آخرین امپراطور حاکم ابود بوده است و هنوز هم در اختیار خانواده سلطنتی او است. اجرای رقص‌ها و جشن‌های دیدنی در حیات این قصر انجام میگیرد. قصر یکی از اولین هتل‌های ابود بوده است که درهای آن در سال های دهه ۱۹۳۰ به روی مردم باز شده است. تعدادی از معابد هندو نیز در شهر وجود دارند. یکی از آنها متعلق به خانواده سلطنتی است، دیگری «معبد مرگ» است و شماری دیگر از این معابد در نقاط دیگر آن دیده می‌شود.

 

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: