معبد چایا مانگ کالارام پنانگ

معبد چایا مانگ کالارام(Wat Chaiya Mangkalaram)

یکی از بزرگترین معابد تایلند که در پنانگ وجود دارد، معبد چایا مانگ کالارام می باشد. محبوبیت این معبد به خاطر مجسمه ی طلایی بزرگ بودا است،که طرز قرار گرفتن آن نشانه صلح و آزادی مطلق از دنیا در جهت روشن فکری می باشد. این مجسمه در سال 1958 به مناسبت 2500 سالگی تولد بودا ساخته شد. برای وارد شدن به این معبد فراموش نکنید که باید حتما لباس مناسب پوشیده و کفش و کلاهتان را نیز باید دربیاورید!

معبد وات چایا مانگ کالارام ، بزرگترین ، معبد تایلندی در پنانگ – مالزی است . وات چایا مانگ کالارام (Wat Chaiya Mangkalaram) ، معبد تایلندی ساخته شده در سال ۱۸۴۵ ، که دارای مجسمه غول پیکر بودا خمیده می باشد. این مجسمه ۳۳ متر طول دارد و گفته می شود در نوع خود سومین مجسمه بزرگ در جهان است و به معنای جدا شدن کل بودا از امور دنیوی در آخرین روز زندگی خودش است. این مجسمه به عنوان حالت استراحت نهایی بودا قبل از مرگش معروف می باشد ، علاوه بر مجسمه خوابیده بودا ، شما می توانید مجسمه های کوچک تر بودا را در شکل های مختلف در اطراف معبد ببینید. علاوه بر این ، این معبد دارای نقاش های دیواری رنگارنگ که زندگی بودا را به تصویر می کشد می باشد.

690

معبد وات چایا مانگ کالارام به سبک تایلندی و سقف زرق و برق دار طراحی شده است. . ورودی معبد یک مجسمه از ناگا (naga) (اژدها آب جنوب شرق آسیا) قرار دارد و در حالی که خروج  معبد  توسط یک اژدهای چینی (معادل شرق آسیا) مشخص شده اند.

ساعت کار معبد وات چایا مانگ کالارام : هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: